А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Відповідно до листа головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області інформуємо !

опубліковано: 29 квітня 2024 оновлено: 22 травня 2024

Відповідно до листа головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області інформуємо !

Сказ особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, яке характеризується ураженням центральної нервової системи.

Основним джерелом сказу у домашніх тварин є лисиця звичайна або червона, яка є джерелом збудника інфекції та забезпечує постійну циркуляцію вірусу в природі. Синамтропізація лисиць, неконтрольоване їх розмноження гарантує постійні контакти з безпритульними собаками і котами та поширення сказу в населених пунктах.

Для боротьби зі сказом виконується комплекс антирабічних ветеринарно – санітарних заходів, направлених на профілактику та ліквідацію захворювання і передбачає вакцинацію домашніх тварин, включаючи обов'язкову вакцинацію всього поголів'я собак і котів на території області, а сільськогосподарських тварин – при спалахах захворювання. Досвід боротьби зі сказом в дикій фауні показує – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин.

Для імунізації диких м'ясоїдних тварин використовується пероральна вакцинація, яка здійснюється шляхом обробки усієї території мисливських угідь області, через розкладання принад з вакциною.

Так в травні 2024 року на території області буде проводитись весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин шляхом розповсюдження приманок з вакциною вручну. Приманка з вакциною безпечна для тварин і людей, має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Вакцини створюють специфічний імунітет при пероральному застосуванні, не викликають захворювання у молодих тварин, не виділяють вакцинний вірус зі слиною, безпечні для природного середовища, стабільні в польових умовах. У зв’язку з війною, розповсюдження приманок з вакциною буде здійснюватися вручну, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони). Дані заходи проводяться по всій території області.

Розповсюджують вакцини відповідно до розробленої схеми, аби на кожен квадратний кілометр потрапило 25 доз вакцин. Такі заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в районі.

Звертаємось до мешканців області з проханням із порозумінням поставитись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки.

Заздалегідь дякуємо за порозуміння! Тривалість проведення пероральної імунізації залежатиме від погодних умов, до охоплення всієї території області.