А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Населені пункти Вишкова

опубліковано: 13 листопада 2023 оновлено: 27 квітня 2024

Вишківська селищна рада утворена в 1976 році Селищній раді підпорядковані населені пункти : смт. Вишково с. Модьорош c.Ракош с.Шаян с.Яблунівка

 

смт.Вишково

Населений пункт району, де компактно проживають угорці, українці, а також роми. На території є Карпатське товариство угорської культури – КМКС , а також українсько – угорський демократичний союз -УМДС. У 1910 році тут жило 4839 осіб, з яких 3871- угорці, 871-русини і 126-німці. У 2001 році – 8142 осіб. Вишково – один із найстаріших населених пунктів на Хустщині. Перші згадки про нього датуються 1069 роком. А завдяки мінеральним джерелам воно відоме далеко за межами області. Не менш цікавим і колоритним є історичне минуле селища. Селище завжди було своєрідним тому, що тут мешкає чимало угорців а відтак і побут і мислення вишківчан багато в чому відрізняються від інших сіл Хустщини. Завдяки своєму географічному розташуванню Вишково має ще й великі можливості для транскордонного співробітництва. У сусідах у нього – Румунія. Тобто тепер воно межує з євросоюзом. Територія Вишкова досить велика, а особливого колориту їй надають 4 присілки: Яблунівка, Шаян, Модьорош, Ракош. До слова Вишково вважається одним із найтуристичніших сіл Хустського району. Не дарма саме Вишково є осередком ” зеленого туризму”. Кожен, хто хочаб раз завітає до Вишкова, назавжди запам’ятає красу та велич нашого краю.

 

с. Ракош

На лівому березі славнозвісної річки Тиса, на її 85 кілометровій течії у підніжжі завершення Вигорлат-Гутинського хребта гірського масиву, розкинулось невелике, але дуже молодіжне закарпатське село Ракош , віддалене від селища Вишково всього-на-всього на 1км. Населення села за даними останнього перепису в грудні 2001 року становить 1131 чоловік. На території с. Ракош розташовано близько 350 будинків. Виходячи з цієї близькості все життя мешканців села переплітається так чи інакше з навколишньою місцевістю Вишкова. Географія вишківської місцевості своєрідна, від рівнинного рельєфу біля річки Тиса, поступово переростає на південний захід в передгірський, а потім гірський. Саме тут на вершинах гір Овош проходить водороздільний хребет басейну річок Тиса та Муреша ( з румунського боку). Саме тут завершуються вулканічні Карпати з їх величними представниками, трьома Шаянськими ( 440 метрів над рівнем моря ) та Варгедською горою ( 589 метрів над рівнем моря ). Найвищою горою місцевості , але вже на Румунській стороні за Яблунівкою є гора Ніреш ( по-румунськи г.Брад ) з позначкою до1091м., на вершині вже не росте ліс, Гора Сильгедь в бік Яблунівки най вища з нашого боку ( висота 917 м. ), а потім іде вишківський Гедьєшгедь ( висота 769 м. ) і Ракошський Гедьєшгедь ( Гостра ) – всього 577 м. над рівнем моря. В селі Ракош є школа I-II ступенів, будинок культури, бібліотека і все це розташовано в центрі села. Rakosh1 А також на території села Ракош розташований Оздоровчий табір ” Шаяни- Товариство з обмеженою відповідальністю ” Позаміський й дитячий заклад оздоровлення та відпочинку ” Шаяни”.